VLOŽKOVÁNÍ KOMÍNŮ

 Vložkování  komínů je nejpoužívanější způsob rekonstrukce komínů před připojením spotřebiče na kouřovou cestu. Moderní spotřebiče na všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na odtah spalin. Zejména nenasákavost, odolnost vůči vlhkosti a nízké teploty spalin hrají velkou roli při určování vhodného materiálu pro komínovou vložku. Záruky bezpečnosti a kvality instalovaných materiálů Vám zaručí vysoký a dlouhodobý účinek.

 

 Vložkování komínů slouží k rekonstrukci jednovrstvých komínů. Zamezuje unikání spalin do bytových prostor, zvyšuje komínový tah, zajišťuje nenasákavost. Používané materiály jsou nejmodernější na našem trhu s novými technologiemi.

  • Přesný průběh vložkování Vám popíšeme na místě, kde provede prohlídku před vložkováním. Případně zodpovíme Vaše dotazy. Na základě této prohlídky Vám vyhotovíme cenovou nabídku.
  • Komín musí být průchozí (pokud není, může zajistit naše firma)
  • Pracovníci musí mít bezpečný přístup k ústí (hlavě) komína.

Přesnou cenu určíme po prohlídce před vložkováním s ohledem na konkrétní situaci a stav prováděných prací.

 

 

fasádní komíny

 Provádíme fasádní komíny nebo také tzv průmyslové komíny pro  průmyslové, administrativní a bytové budovy. Jako spalinovod používá nejčastěji vícevrstvý kovový komínový systém, který vytváří novou spalinovou cestu na odvod spalin od spotřebičů na plynná, kapalná a tuhá paliva. Vícevrstvý nebo-li třísložkový komínový systém se skládá ze tří částí:
 

  • vnitřní komínová vložka
  • tepelná izolace
  • kovový plášť, tedy vnější viditelná vrstva komínu


 Vícevrstvá kovová konstrukce se využívá pro komíny s přirozeným tahem. Při provozu komínu je vnější tlak vyšší než tlak v komínovém průduchu.

 Komínové těleso a celé provedení spalinové cesty je možné vést a kotvit po fasádě budovy nebo interiérem. Další možností je tzv. volně stojící komín, který vyžaduje výstavbu samonosné konstrukce.

  

Kontakt

Kominictví Roman Kadleček - Jablonec nad Nisou

kominictvikadlecek@seznam.cz

Máchova 37
Jablonec nad Nisou
466 01

+420 602 811 816

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode